Moje první diskuze na AER - Každá krize má svůj začátek a konec

Napsal Zdenula-i.bloger.cz (») 12. 8. 2012 v kategorii Alternativa, přečteno: 522×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a online

Dobrý den.

  Jak "Nepodléhat panice v případě krize" mi leží v hlavě dlouho, snad od roku 2005. Sledovala jsem jak do ní jdeme, v roce 2008 postihla i firmu, kam jsem jako OSVČ příslušela.

  V roce 2009 jsem potkala knihu Milana Vodičky "Den kdy došly prachy", našla důkaz, že opravdu není nutno podléhat panice. Krize přináší kromě nedostatků i nové věci, příležitosti.

   Nebudu zde popisovat kolik času a co jsem strávila v diskusích na SIS (sociální sítě), znáte to sami. Nebyl to ztracený čas, přesto s časem jednáme neuváženě.

   Dělám další pokus: Jít cestou z krize ven. 

   Krize je zlá, není jen finanční, je to zároveň i krize morálky. Dejme tomu, že mám mapu nebo smysl pro orientaci. Na cestu nemůže jít jeden člověk sám, na to jsou pravidla, nepodceňovat nebezpečí hor a pod.  Navíc v případě tak rozsáhlé krize, co zmůže jednotlivec?

  Přivítala bych stručnou a věcnou diskusi, otázky jsou vítány. Přesně a stručně položená otázka může mít cenu zlata.  

Motto:

Problémy nemohou být vyřešeny

stejným způsobem myšlení,

jakým byly vytvořeny.

                  Albert Einstein

 

  Nebude to jednoduchá cesta, jak ji vidím nebo jak vnímám jednotlivé úseky cesty je popsáno na těchto stránkách v blogu B2-Úvod až B8_Kapitola 6. Více všeobecný  blog je potom http://zdenula-i.bloger.cz/ , je tam třeba můj laický článek o demokracii http://zdenula-i.bloger.cz/Deni-2011-2012/Demokracie  a jiné.

   Obecný blog je blog určený pro normální lidi, občany, kteří se nezaobírají filosofií, ekonomií, jsou zaneprázdněni povinnostmi, šetří čas. Z legrace tomu říkám: "Přeloženo do srozumi-telštiny".

   Kdysi jsem zažila dobu, kdy nás práce bavila, těšila, měli jsme z ní radost, měla efekt. Pracovali jsme v týmu, každý byl na "něco" jiného, skvěle jsme se doplňovali, nesoupeřili jsme, pracovali jsme společně. Možná jsme závodili, kdo má větší radost, komu jde vše s úsměvem. Mít radost z práce, úspěchů, tak by to opět mohlo být. 

   Spoléhám na Vás a těším se na věcnou diskusi.

                                                                                                    Zdenka Wagnerová 10.7. 2012

Zobrazení: 400

 Odpovědět

                                         
 

Uploadovat soubory

 

Zastavit sledování – Neposílat email, pokud mi někdo odpoví

Odpovědi do této diskuse

takže budete ten týden prostě čekat na mne, nebo máte zatím něco v plánu?

Hned vas musim upozornit na jednu vec kterou jsem psal jiz pred vice nez rokem panu Schlibachovi a to je ze predpokladat ze cena nemovitosti zustane stejna v bezurocne ekonomice je omyl. Btw tohoto omylu se dopousti autor ve svych uvahach predpoklada statiku nekterych procesu a dynamiku jinych a ze vseho se udela nejaky eintopf. Neni vyresena podstata a pocitaji se detaily - neco jako jedna rovnice o trech neznamych.
Odstranit

Dobré odpoledne pane Frankie a pane Lukáši.

Pro Frankie, my s Lukášem jedeme paralelně dvě diskuse a proto některé myšlenky z té druhé (Strach versus jistoty) nejsou zde. Vlastně jedeme takové poznávání a rozpinkávání. Ale moc děkuji za váš příspěvek, je příjemné potkat lidi, kteří řeší "Jak to jde" a ne postaru. Jen prolétnutí dnešních článků medií je xx důvodů proč SES je funkční a proč mu fandím. Hlavní a každodenní: Kam jdou výnosy bank operujících v Česku? Jak vysoké jsou ty výnosy? Těch důvodů je víc a lepší, na toto však každý slyší, je to prostě IN  :o) 

Opravdu zkoušíme už konkrétně jak na to. Pak snad ještě zbývá říct, že to rozpinkávání je inspirující. Jen bych tuto diskusi nezačínala "se" SES, jen jsem uvedla, že SES fandím, aby další znali můj názor, no přilila jsem oleje do ohně :o)) Diskuse o SES je jinde, prostě neříkám "vytáhne nás z toho SES, musíme se z toho dostat sami, jak to je na nás", tak nějak. Ten Albert E. mi hodně pomáhá :o)

   Opravdu bych ráda řešila jak z krize ven a půjde to, musí. Samozřejmě že ne sama, to nejde. Cestou se více poznáme a pak se líp dohodneme, co po krizi. Taky se teprve učím orientovat na těchto stránkách. Tuším, že tohle "rozpinkávání" bude možné odsunout dolů a začít znovu odshora, od vypsaného tématu, nevím ale myslím si že ano. 

Najvacsiu tragediu vidim v tom ze sa ludia tu diskutujuci hraju na osvietených  inteligentov co rozumeju problemu a skutocnost je taka ze su uplne mimo mísu...to sa týka totalne vsetkých aj pana Schlimbacha ktorý za svet nechce pochopit skodlivost ponechania zisku tzv.podnikatelovi.

Preto sa z miesta nepohneme ani ked sa na hlavu postavite vsetci...obcania SR a CR jednoducho nie su zrelý na zmenu...na rozdiel od Madarov kde dali ustavnu vacsinu Orbánovi...ja madarom len tíško závidím...je to v genoch, nikto ma o inom nepresvedcí...

A co navrhujete Vy? Jak ven z krize? Kopíruji sem Váš odkaz:
http://www.moneymaniac-money.blogspot.sk/

Nebola by žiadna nezamestnanost ani chudoba ani inflácia napriek tomu že štátna banka by mala vždy dostatok peňazí pre všetkých.

Mě osobně nejvíce zajímá, jak zajistit tu bezinflačnost ;)

Pan Fireš,

ked chcete rozprávat o inflacii najprv musite tomuto slovu rozumiet a musite poznat jeho skutocnu definíciu. Skutočnou definíciou inflacie je jedno jediné: Inflácia je falšovanie penazí!!!

Ziadna iná definícia inflácie nie je správna a je podvodom !Bezinflacnost zabezpecit je velmi jednoduché:Peniaze sa musia dostávat do obehu jedine bezúročnou požičkou od štátnej banky a vrátenie penazí sa musí prísne vymáhať!!! 
Ovšem prísne vymáhat neznamena to co sa deje dnes že exekútori popritom okradnú dlžnikov a štát im to nielenže toleruje ale odobruje.


Tým je zabezpečená naprostá bezinflačnosť.

 

Tak abychom si lépe rozuměli: jak zajistit stabilitu cen a mezd?
Ta má "bezinflačnost" tedy není jen o inflaci, ale i deflaci, o celkovém oběhu peněz, o zadržování a vpouštění.

Bezůročnost půjček a placení chodu banky z daní je jeden ze způsobů, jak zamezit neadekvátním úrokům a předlužování, není však jedinou cestou. Úrok sám o sobě ještě nemusí nutně vadit, pokud je přiměřený a netisknou se nové peníze "z ničeho". Úrok je forma poplatku a tak by měl být i nastaven, i banka musí z něčeho žít - mít z čeho platit zaměstnance a všechny výdaje na vlastní chod - někde ty peníze vzít musí.

Odstranit

Dobrý den pane Vratko a všichni v diskuzi.

Pane Vratko, trefil jste hřebík na hlavičku: NEJSME ZRELÝ na zmenu.

Nuž musíme začít zrát.

_______________________________________________________________
A to je přesně ono, dostali jsme se k oné negramotnosti, kterou jsem Vás všechny chtěla popíchnout. Jsme-li  cosi, co není zralé, koukejme ať dozrajeme. Pak "nás dají do mísy" a budeme krásné zralé ovoce. To byla trocha veselí, ale neslyšíte tam trochu pana Wericha: "tak koukejme...", já ano.

 

Musíme začít zrát a nebát se nazývat věci správným jménem.

 

Opravdu, musíme se vzchopit. Řekla jsem, že nedopustím rozbít tuto diskusi, už je napadena, zavirována, nevzdávám to. Někam jsme se dostali, společně.

Poopravme tuto diskusi a následně mnohé poopravíme i jinde, ve společnosti, v ekonomice, školství, v našich hlavách, uboze zkoušených snad 66 let hledání a běd. Ďábelské číslo 6. Bude to sisyfovská práce, proč si ji ještě stěžovat navzájem, lidi? Kdo se bojí, jděte pryč, kdo ne, jdeme na to jak to poopravit. 

 

Víte kde je další problém? Jsme zvyklí na ideály, osobnosti, známé lidi. Byli to však i diktátoři, vlastizrádci, lidé bez charakteru, zlodějové, neschopní teoretici, proto jsme tam kde jsme.  Jsme zvyklí na "velikány"  a "celebrity". Velikán a celebrita je však něco jiného, než se nám současně předkládá.

Nejsme zvyklí, že přijde normální člověk a hodlá něco dokázat. Kdo však zde,  na území Česka a Slovenska pracoval, vytvářel hodnoty?  Byli to  normální lidé.  Kdo nás vrátí k hodnotám?  Ten kdo je vytváří.  

Kdo tedy může zvrátit onu skutečnost, že nejme zralí? Někdo z venku, Bůh, anděl, ideál, ďábel, cizák, zásah vyšší moci, zemětřesení, kdo nebo co to bude?  

__________________________________________________________________

Demokracie řecky δημοκρατíα, vláda lidu (z řeckého δημος-demos), je forma vlády, (případně státu), ve které je zdrojem moci lid.  ... (z Wikipedie )    

Poznámka:  stačí vládnout oné změně směrem ke zrání .

___________________________________________________________________

Odstranit

Dobrý den.

Tuto diskuzi jedeme desátý den, byla přečtena 308 lidmi, má 4 dlouhé strany dlouhých komentářů.

Zájem tedy o cestu z krize je.

Mělo se však spíš říci: "Ano pojďme hledat cestu ven, společně", ne se poučovat atd.

Kdo by se však pustil do těchto teorií, které sem vůbec nepaří, reálně uvažující člověk tedy rozhodně ne.

Tato diskuse potřebuje reálně uvažující lidi, ne teoretiky, potřebuje praktiky, vyhrnout si rukávy a na věc.

Ti mírnější, kteří nejsou rváči, stačí když si pomyslí nebo napíší prostě : "ANO, chci z této krize ven". Až budeme vědět co opravdu chceme, půjde to. Bude potřeba každý, odvážný, tvrdý, mírný, bojácný, každý dobrý člověk.

Copak si neuvědomujeme, že neustálým mluvením, meditováním zabíjíme nejen svůj čas ale i práci a čas druhých?

Nazývat věci správnými jmény, nebát se a nekrást. Nekrást, ani čas, chuť, začít tvořit.

O víkendu si odpočinout, promyslet jak dál a znovu do práce.

Práce šlechtí, říká Bolek a Lolek :o))  

_______________________________________________________________________

Závěr: Mám svoji práci, mám domácnost, koníčky, rodinu. Mám taky úkol v tomto projektu a ještě něco dalšícho, kolik myslíte že mi zaberou zbytečné diskuse? Zbytečné diskuze zabíjí můj osobní život a znemožňují jakoukoli produkci smysluplné práce.  Jsem praktik ne teoretik. Za teorie se nikdy neměla dávat finanční odměna, natož platy v řádech statisíců, nebyli bychom tam kde jsme.  Snad poslanci hodlají stávkovat za zvýšení platů, nejspíše to bude hoax, legrace vtipálka novináře, jenže co zde v naší republice je pravda, co lež a co legrace?  Zastavme vlastní sebedestrukci a jednejme na rovinu. Věřím, že to půjde, jen mně neberte jako moralistu :o)). Hájím pouze  nárok na život, na spokojený život, bez negativ, pochybování. Život může být krásný, podívejte se po okolí, spousta akcí, lidé se baví, usmívají, pořádají se akce, mnohé se mění, k lepšímu.

Odstranit

Zajímavé, téma:

Každá krize má začátek i konec - pojďme hledat cestu VEN Z KRIZE

je naprosto nezajímavé.

Měla by nás zajímat témata:

1) Komunální volby, blíží se kvapem.

2) Volby prezidenta, jaký by vlastně měl být, ne kdo ale jaký.

3) Jak z krize ven by nás mělo zajímat stále.

Ve skutečnosti se na SIS skáče od jednoho  tématu k druhému, nic se nedořeší.

Někdo nebo něco nás odvádí z přímé cesty k cíli?

_________________________________________________________________________

Hledat cestu ven z krize musíme stále. Ale kde, když stránky budou z oznámeného důvodu zrušeny.

KDE? Kam dát tu mapu na cestu ven?

Odstranit

Mapa žádoucí není...

Možná je to jinak, tak trochu proti Ústavě ČR a LZPS, lehounce diskriminační, věci jsou často jinak než se zdají :o))

Nevadí mi to, že si myslíte, že ženy nerozumí mapám nebo že s nimi točí :o))

Stránky končí, trocha legrace neuškodí, měla zde být od začátku, na světě jsme jen jednou.

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Guru Vit Kouba Bhagavan | 5.10.2012 10:03
Jakmile vzniknou třídy a kasty, vzniká automaticky i nezaměstnanost, čím více je společnost závislá na třídách a kastách tím větší je zde i spotřeba drog, protože otroci unikají z tohoto kastovního očistce do chemického ráje, kde z nich kasty nedělají ubohé idioty. Kasty a třídy ale nemusí být pro nás neřešitelným problémem, pokud je budeme mít pod optimální neustálou kontrolou a nedojde zde k tomu, že z nás kasty a třídy budou dělat ubohé idioty, co jsou duševně nemocní. Jak dostat kasty a třídy pod kontrolu, to je tedy zásadní otázkou současnosti. Kontrola znamená boj o existenci, a v tomto boji se zabíjí konkurenti a nepřátelé, mír vede vždy ke ztrátě kontroly, a umožňuje vznik kast, to co je nám blízké, to nás mění a my měníme to co je nám blízké, jde tedy o to co nám bude blízké. Důležité je vyhodnotit každou situaci optimálně, a potom se rozhodnout pro boj, nebo pro mír. Za vším je manipulace, vše je zde manipulováno, a se vším manipulují informace, nebo programy složené z informací. Informace jsou informačním prachem, ze kterého zde vše vzniká, a potom se to zase na prach rozpadá, jestliže je zde globální ekonomická krize, tak příčinou jsou chybné informace, a chybné programy, odstranit chyby, z to je cesta ven z každé krize. Díky bohu, se smát volům mohu, tak to je, že ten druhý vůl je.
smile


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel sedm a sedm